15
Led
0

STEELTEC CZ – vysoce odborná kovovýroba


Hlavní součástí zakázek firmy STEELTEC CZ je velkosériová strojírenská zakázková kovovýroba a další následná úprava kovovýrobků různými metodami, jako je svařování, broušení, či práškové lakování.  Díky vlastní nástrojárně a konstrukčnímu oddělení je společnost schopná poskytnout svým zákazníkům kompletní servis od vývoje výrobku a přípravy sériové výroby přes vlastní průběh sériové výroby, montáž, včetně subdodávek plastových komponentů až po zabalení a dopravu na místo určení.

Kovo výroba je ve firmě STEELTEC CZ zajišťována 270 vysoce specializovanými zaměstnanci. Oddělení nástrojárnu tvoří tři pracoviště – konstrukční kancelář, vlastní nástrojárna a vývojová a zámečnická dílna. V tomto úseku je používání 1500 různých nástrojů a zařízení. Lisovna a obrobna je vybavena technologií k lisování kovů na výstředníkových a hydraulických lisech a sedmi automatickými lisovacími linkami pro velkosériovou výrobu (nad 50 000 kusů/rok) s tonáží až 315 tun. Ruční lisovna má pro menší série 30 hydraulických a excentrických lisů v tonážích do 150 tun s ruční a poloautomatickou obsluhou. Obrobna vyrábí dělené ohýbané polotovary z kulatin, tyčí a trubek do průměru 50 mm. Svařovna a brusírna využívá svařovací roboty, 25 poloautomatických svařovacích pracovišť a automatické brusky pro broušení na kulato i na plocho. Kontinuálně je zajišťována vizuální kontrola svárů a metalografické zkoušky. Broušení je jedním z dokončovacích procesů obrábění a je pro výslednou podobu výrobku velmi důležité.

Důležitou součástí společnosti STEELTEC CZ je lakovna s předúpravou. Nová mycí linka kovové díly dokonale odmastí a aplikuje na ně železitý fosfát. Tato chemická předúprava je velmi důležitá jak z hlediska přilnavosti laku, tak i antikorozních vlastností lakovaného povrchu. Základní technologii vlastní lakovny tvoří plně automatická prášková lakovna WAGNER, která disponuje technologií komaxitového lakováníinteriérovými i exteriérovými barvami. V lakovně je prováděna povrchová úprava ocelových, hliníkových i pozinkovaných plechů a dalších kovových komponentů a konstrukcí. Pro aplikaci je využíváno statické nanášení korónou. Práškové plasty jsou vytvrzovány v plynových vypalovacích pecích při vypalovací teplotě 160 – 200°C. Lakovna zajišťuje také galvanické zinkování, chromování, mědění, kalení.

Čtěte také:   Přepychové soukromí díky venkovním roletám

Vysoce odbornou a zároveň zákazníky i velmi žádanou činností je v současnosti broušení nožů pro jakékoli nářadí. Tato činnost je nyní většinou robotizovaná a na specializovaných bruskách se brousí na kulato nebo na plocho veškeré typy obráběcích nástrojů pro zpracování dřeva i kovu. Ve firmě STEELTEC CZ jsou broušeny rovněž nože pro lékaře a nástroje pro polygrafický, gumárenský či potravinářský průmysl, dále zahradnické nářadí a také kuchyňské náčiní pro kuchaře.

Be Sociable, Share!
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nebylo hodnoceno)
Loading...
Líbil se Vám tento příspěvek?
Přihlašte se k RSS feedu a do Vaší čtečky Vám příjde upozornění kdykoliv, když se na tomto blogu objeví nový článek.
Napište komentář
Celadon theme by the Themes Boutique