17
Srp
0

Registrace vozidel v roce 2016 a příprava auta na STK


Pokud si do rodiny pořídíte nového plechového miláčka, musíte mít vždy na paměti, že jsou s ním spojeny nejen radosti, ale také i starosti.

Pokud nechcete mít hlavu jako pátrací balón a mít více času na radosti, můžete tyto starosti svěřit odborníkům, kteří vyřídí skoro všechno papírování za vás.

Již před koupí samotného automobilu byste měli mít na paměti, že výběr automobilu ovlivňuje i následné starosti s ním. Především jde o starost ohledně převodu vozidla. Dle nové legislativní úpravy se převod vozila, děje na registru vozidel v místě bydliště majitele či sídla původního provozovatele automobilu. V důsledku to znamená, že pokud prodávající bydlí v Praze a kupující v Ostravě, bude muset kupující absolvovat cestu do Prahy. Ale i zde může být výjimka ze zákona, kdy kupující má právo zplnomocnit prodejce, který za něj přepis vozidla vyřídí.

Pokud dojde k odhlášení vozidla prodejcem, kupující, tedy nový majitel má povinnost do 10 dnů přihlásit vozidlo na příslušný registr vozidel. Pokud nový majitel přihlásí auto po lhůtě 10 dnů, vystavuje se pokutě, která může činit až 50 000 Kč.

Další starostí, na kterou majitelé vozidel velmi často zapomínají je STK, tedy Stanice technické kontroly.

Kontrola STK se týká vozidel, která jsou starší více než 4 roky a je povinnost ze zákona ji absolvovat každý druhý rok od poslední kontroly. Pokud vás tlačí příprava na STK, můžete tuto starost vložit do rukou odborníků, kteří vám za velmi příznivou cenu ušetří vás čas.

Čtěte také:   Krátkodobé nebankovní půjčky od Rerum.cz

Pokud si nevíte rady s povinným pojištěním vozidel, vložte své starosti na břímě odborníků, kteří vám na základě vašich parametrům dokáží zařídit povinné ručení vozidel na míru.

Potřebujete dálniční známku na 10 dní, měsíc či rok? Můžete si je objednat elektronicky či telefonicky!

Více informací ohledně této problematiky naleznete v našich článcích.

Be Sociable, Share!
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nebylo hodnoceno)
Loading...
Líbil se Vám tento příspěvek?
Přihlašte se k RSS feedu a do Vaší čtečky Vám příjde upozornění kdykoliv, když se na tomto blogu objeví nový článek.
Napište komentář
Celadon theme by the Themes Boutique