12
Led
0

Poštovní schránky pro váš dům


Možná si už nevzpomínáte, kdy jste naposledy vyměnili počítačovou klávesnici za tužku a papír a psali klasický dopis místo e-mailu. Poštovní schránky bývají proto poněkud přehlížené. Rozhodně neprávem. Podle čeho si tu svou vybrat?

Velikost a určení poštovní schránky

První atribut vás asi napadne. Důležitá je velikost. Ještě pořád jste se úplně nevzdali čtení z papíru a chodí vám občas domů časopisy, budete samozřejmě potřebovat schránku o něco větší než tu, která pojme běžné dopisy.

Dále můžeme poštovní schránky rozlišovat podle toho, jestli má jít o tu k bytovému domu anebo o takovou, která své místo najde u domu rodinného. Zjednodušeně tedy na poštovní schránky venkovní nebo vnitřní, jak bývají též často označovány ty vhodné k užití právě do panelových domů. Ty mohou být zabudované ve zdi nebo zasklené ve dveřích s výběrem ze strany vhozu případně odjinud. V prvním případě příliš na výběr mít patrně nebudete, protože se o typu bude rozhodovat spíše přes majitele domu. V tom druhém máte poněkud větší volnost. Můžete si totiž vybrat, zda půjde o poštovní schránky do sloupku, to znamená volně stojící, případně o takovou, kterou umístíte na zeď anebo třeba na plot. Pak je dobré, aby měla ještě stříšku.

Materiál a design

Materiál schránek je vhodné přizpůsobit nejen vlastnímu vkusu, ale také praktičnosti. Mohou být například plastové, nicméně co se týče odolnosti, zcela jasně vítězí poštovní schránky nerezové, které bez problémů odolají všem rozmarům počasí a ještě nabízejí širokou škálu barevných provedení. Pohlídejte si ovšem i tak, aby do ní nikudy určitě nezatékalo. Mnohé z nich lze doplnit ještě i například o zvonek anebo o hovorový modul.

Čtěte také:   STEELTEC CZ - vysoce odborná kovovýroba

To ovšem neznamená, že se musíte spokojit výlučně s pro někoho nudným hranatým tvarem. I tato na první pohled nenápadná součást totiž spoluutváří ráz celého vašeho bydlení. Sáhnout proto můžete například po poštovních schránkách antických, které jsou díky svému působivému dekorativnímu pojetí velmi populární.

Be Sociable, Share!
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nebylo hodnoceno)
Loading...
Líbil se Vám tento příspěvek?
Přihlašte se k RSS feedu a do Vaší čtečky Vám příjde upozornění kdykoliv, když se na tomto blogu objeví nový článek.
Napište komentář
Celadon theme by the Themes Boutique