4
Led
0

Facebook – země plná podvodů


Zajisté jste v poslední době zaznamenali skandální kauzu ČSSD, týkající se trapného podvodu na Facebooku. Desítky tisíc uživatelů Facebooku totiž byly zneužity k politické agitaci ČSSD bez toho, aniž by to v první chvíli tušili.

Stejně tak jak se velká bublina nafoukla, tak i praskla. A z ostudy je ušit krásný kabát na tělo Paroubka. Ať již za to může nebo ne.

Jak se to vlastně celé semlelo?

Facebook je fenomém. Zná soukromí milionů lidí po celém světě, mnohé lidi ovládá i když ovládaní tvrdí, že tomu tak není. Davové šílenství. Velkou oblibou na Facebooku je účast v různých skupinách, v rámci kterých se skupují lidé daného vyznání, lidé souhlasící s poselstvím dané skupiny či lidé, kteří danou skupinu používají k čistě účelovým záměrům.

Skupiny vznikají k různým událostem, různým situacím, různým kravinám. Ve chvíli, kdy Facebook změnil svoje rozhraní, vyrojily se stovky skupin o milionech uživatelích, marně bojujících za návrat starého rozhraní.

Skupiny však zneužívají i vychytralí uživatelé k nepříliš férovým praktikám. Skupiny typu „až tu bude milion lidí, Facebook se změní na růžovo“ bohužel táhnou a jejich správce má velmi brzo možnost zasílat svá poselství tisícům lidí, kteří fanatické hovadince v titulku opravdu věří.

Podobným zkratem či spíše pokusem o podvod je čerstvá kauza ČSSD. Jistý Roman Filip na FB založil skupinu, která ve svém titulku a popisu slibovala 10 telefonů iPhone každý týden pro náhodně vybrané fanoušky této skupiny. Čech je tvor prazvláštní a tak zřejmě bez jakéhokoliv podílu mozkové činnosti daných ovcí (fanoušci prominou) začaly přibývat tisíce členů. Dnešním dnem hranice pokořila číslo 78.000. A to už je slušná masa!

Čtěte také:   Únorové záplaty Microsoftu - nářez

foto Facebook

Co však čert nechtěl, v tu chvíli se správce rozmyslel, že titulek o rozdávání iPhonů není ten správný a titulek směle upravil na nové znění – „Mladí lidé volí Jiřího Paroubka – pokud máte rádi Jiřího Paroubka, staňte se Fanouškem!“.

foto Facebook

Pěkné, jen co je pravda. Člověk se pak snad už ani nediví tomu, že správce skupiny se nějak záhadně vytratil a spousta členů této skupiny se cítí být podvedena, naštavaná a zklamaná tím, jaký to ten Facebook je vlastně vykuk! Ale co. Už vznikla nová skupina – „Chceme zrušit skupinu: Mladí lidé volí Jiřího Paroubka“. Nice! 🙂

Be Sociable, Share!
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 lidí hlasovalo, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Líbil se Vám tento příspěvek?
Přihlašte se k RSS feedu a do Vaší čtečky Vám příjde upozornění kdykoliv, když se na tomto blogu objeví nový článek.
Napište komentář
Celadon theme by the Themes Boutique