6
Led
1

Vyhledávání na Seznam.cz se asi definitivně zbláznilo


Je tomu už několik týdnů dozadu, co si velká řada webmasterů začala trhat vlasy, špatně spát a do čaje přilévat permanentně rum. Vše začalo ve chvíli, kdy největší a nejpoužívanější český vyhledávač spustil tzv. nové fulltextové vyhledávání. Co se stalo?

Nový algoritmus se v testovacím režimu zdál propracovaný a dobře rozlišující zrno od plevele. Vše bohužel ustalo ve chvíli, kdy se z testovacího stroje stal produkční ostrý stroj a nová technologie se začala naplno využívat ve vyhledávání.

Vyhledané výsledky začaly cestovat jak tremp během letních prázdnin a spousta odborníků i rádobyodborníků si začala lámat hlavu, jak své oblíbené stránky ukotvit co nejvýše ve vyhledaných výsledcích. Nejčastější odměnou nastalých optimalizací se však stal propad výsledků hluboko do propasti či úplné zmizení stránek z indexu vyhledávače.

Víceméně setrvalý stav chaosu, kdy výsledky byly spíše než podle relevance hodnoceny podle generátoru náhodných čísel, vygradoval zřejmě včera večer, kdy z indexu začaly vypadávat ve velkém stránky na různá klíčová slova. Nápor na technickou podporu Seznamu v této chvíli byl asi natolik veliký, že se na úvodní stránce technické podpory objevilo krátké vysvětlení.

Pozor! Fulltext, Hledání v internetu, Nestabilní zobrazování výsledků
Vyskytuje se od: 6.1.2010 9:56

Od včerejšího večera (5.1.2010) je při vyhledávání na určité řetězce možné pozorovat nestabilní zobrazování výsledků. Na odstranění tohoto nedostatku intenzivně pracuje naše vývojové oddělení.
Předpokládáný čas vyřešení: 12:00

Předpokládaný čas vyřešení však k vyřešení předpokládaně nevedl, proto se později odpoledne změnil popisek na následující

Pozor! Fulltext, Hledání v internetu, zobrazování výsledků
Vyskytuje se od: 6.1.2010 9:56
Od včerejšího večera (5.1.2010) mohly některé stránky zaznamenat potíže se zobrazením ve výsledcích hledání. Pokud se vám některé stránky ve výsledcích přestaly zobrazovat, doporučujeme stránky zadat k indexaci na
http://fulltext.seznam.cz
Předpokládáný čas vyřešení: 7.1.2010 10:00

V každém případě chlapcům nezávidím. Opravovat databáze takových rozměrů při nestabilním algoritmu a zmateném enginu není zajisté nic, co by k jejich zdraví přispělo.

Čtěte také:   40 minimalistických designů webu

Chlapci držím palce, ať to co nejdřív a dobře opravíte!

Be Sociable, Share!
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nebylo hodnoceno)
Loading...
Líbil se Vám tento příspěvek?
Přihlašte se k RSS feedu a do Vaší čtečky Vám příjde upozornění kdykoliv, když se na tomto blogu objeví nový článek.
1 komentář:
  1. Michal 6 Led, 2010

    No jo je to tak! Masakr!

Napište komentář
Celadon theme by the Themes Boutique