20
Led
0

Seznam chystá revoluci – nový Sklik


Kontextovou reklamu Sklik zná prakticky každý návštěvník portálu Seznam.cz, Novinky.cz a všech další serverů pod křídly Seznamu. Kontextová textová reklama, kterou po celém světě provozuje dominantní Google pod názvem Adsense nebo například v menším české sítě Etarget, AdFox či Billboard, ale zaznamená na konci ledna 2010 revoluci.

Sklik už tu je a funguje. Momentálně však za velkého přispění společnosti Jyxo. To však bylo podle zákulisních informací tak trošku kamenem úrazu, proto Seznam celý systém napsal znovu pod vlastní taktovkou. Nová verze, která byla ve vývoji více než rok, slibuje spoustu novinek a nově i možnost rozšíření inzertních ploch mimo média Seznamu. Šikovní webmasteři tak možná získají velmi zajímavou alternativu pro Google Adsense.

Seznam se nový Sklik pokusí spustit na konci tohoto měíce, konkrétně o víkendu 30. a 31. ledna 2010. Novou verzi si však můžete vyzkoušet již nyní. Stačí přejít na adresu http://beta.sklik.cz . Přihlašovací údaje jsou totožné s původní aktuálně běžící verzí.

Seznam rovněž pro korektní testování přenesl reklamní kampaně ze stávající verze Skliku do testovací – můžete tedy zkoušet, ladit a upravovat a hlavně si zvykat na funkce nového rozhraní. Vývojáři momentálně ladí poslední chyby a dolaďují rozhraní – v případě, že na nějaký problém narazíte, nebojte se jim napsat.

Výsledky svých hrátek neuvidíte v ostrých produkčních inzerátech, ale pouze v rámci testovacího vyhledávače http://searchtest.seznam.cz . A příjemná nicméně logická zpráva – prokliky zde se nepočítají ani neplatí.

Čtěte také:   AdSense - nutnost stát se plátcem DPH

V únoru 2010 by po úspěšném startu nového Skliku mělo přijít na řadu spuštění nového rozhraní pro partnery – konkrétně ho lze již vyzkoušet na http://beta.partner.sklik.cz .

Be Sociable, Share!
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nebylo hodnoceno)
Loading...
Líbil se Vám tento příspěvek?
Přihlašte se k RSS feedu a do Vaší čtečky Vám příjde upozornění kdykoliv, když se na tomto blogu objeví nový článek.
Napište komentář
Celadon theme by the Themes Boutique