6
Led
0

Už jste si vyměnili řidičák?


Já ano. Rozhodl jsem se jít „příkladem“ a tak jsem rozhodil povánoční atmošku pracovnicím řidičákového okénka… Nadšení stíhalo nadšení. Ale ve výsledku vše ok. Které ŘP tedy pozbývají platnost a co je nutno udělat k jejich výměně?

Jestli jsem Vás nějak poděsil, tak nebojte. Na výměnu máte ještě celý rok. Tedy pokud ještě stále nemáte stařičkou růžovou knížku v salátovém vydání. Řidičské průkazy vydané od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000 jsou jejich držitelé povinni vyměnit nejpozději do 31. prosince 2010! Uplynutím stanovené doby pro jejich výměnu, řidičské průkazy pozbývají platnosti. To je fakt 1. Fakt číslo 2 je ten, že spoustě lidí to bude úplně jedno a o své povinnosti se dozví až při další namátkové kontrole Policie.

A abych jen neplkal, tady je pár technický údajů:

ŘP si můžete vyměnit na určeném pracovišti obecního úřadu obce s rozšířenou působností (Městský úřad, Magistrát města), rozhoduje místo trvalého pobytu na území České republiky.

S sebou si nezapomeňte Žádost o vydání ŘP (obdržíte na pracovišti obecního úřadu obce s rozšířenou působností),  platný doklad totožnosti (občanský průkaz, pas), průkazovou fotografii o rozměrech 3,5 x 4,5 cm (nejradši bych ji nedal z ruky, nechápu jaké kroutící filtry používají, že na těchto fotkách každý vypadá jako lachtan) a také  ŘP podléhající povinné výměně.

Novou licenci k řízení vašeho plechového miláčka Vám vydají do 20 dnů od podání žádosti, příp. do 5 pracovních dnů od podání žádosti po úhradě správního poplatku 500 Kč (tzv. turbo řidičák  🙂 ).

Čtěte také:   Igráček - legenda se vrací

A teď to nejdůležitější – povinná výměna je zdarma – pomineme-li turbo řidičák. No státu platím dost, já si počkám.

Be Sociable, Share!
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nebylo hodnoceno)
Loading...
Líbil se Vám tento příspěvek?
Přihlašte se k RSS feedu a do Vaší čtečky Vám příjde upozornění kdykoliv, když se na tomto blogu objeví nový článek.
Napište komentář
Celadon theme by the Themes Boutique