8
Led
0

Jak se vyhnout policejní kontrole


Na veřejnost proniklo pár tipů a triků, jak se do jisté míry dá snížit pravděpodobnost zastavení policejní kontrolou. Tipy prozradila přímo policistka, která fyzicky kontrolu aut a řidičů provádí? Jak se tedy s velkou pravděpodobností vyhnout policejní kontrole?

Tipů je několik. Tak prvně, udržujte se uprostřed kolony aut a mějte rozsvícená světla. Policisté s ohledem na bezpečnost provozu zastavují hlavně osamocené vozy nebo poslední auto jedoucí v řadě za sebou. Pokud neporušujete rychlost či jiné zásadnější věci, policisté Vás občas za nerozsvícená světla potrestají zvednutým prstem a výstražným ty-ty-ty.

Policisté rovněž často zastavují starší vozy, které nemusí mít v pořádku technickou. V novém moderním voze toto téměř nehrozí.

Ve chvíli, kdy Vás Policie zastaví dojde samozřejmě i k ověření vozu, zda není kradený. Moderní novinkou od roku 2010 je povinný test na alkohol, kdy po zastavení ja každý potenciálně považovaný za alkoholika. A ve výsledku proč ne – ten kdo má čisté svědomí se ničeho nemusí být, ze silnic by naopak mohli postupně zmizet opilí vrazi.

V Praze se řidiči čím dál tím častěji setkávají se snižováním rychlosti a stažením dopravy do jednoho pruhu, které Policie používá pro preventivní nejčastě noční akce. Policisté pak mají mnohem více času a indícií k tomu vybrat si podezřelé vozy, které zastaví.

Ve výsledku však můžeme být klidní. Pokud vystupujeme a jednáme slušně, i Policie se k nám bude chovat slušně.

Čtěte také:   Jsou policistky ženy?
Be Sociable, Share!
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nebylo hodnoceno)
Loading...
Líbil se Vám tento příspěvek?
Přihlašte se k RSS feedu a do Vaší čtečky Vám příjde upozornění kdykoliv, když se na tomto blogu objeví nový článek.
Napište komentář
Celadon theme by the Themes Boutique