12
Led
0

Windows XP definitivně odzvonilo


Windows XP – operační systém roku 2001 – je definitivně mrtvým systémem.

Americký Microsoft oznámil definitivní ukončení prodejte tohoto legendárního systému, který po celém světě strhnul spoustu rekordů a prvenství.

Podle českého zastoupení Microsoftu dochází v dnešních dnech k prodeji posledních kousků médií ze skladů. Windows XP, ačkoliv se může zdát již extrémně zastaralý, se opravdu do nedávna nabízel – zejména jako součást tzv. legalizačních sad. 

Systém, který zná snad každý běžný uživatel PC, se stal již přítěží – Microsoft v současné době nabízí nepříliš povedené Windows Vista a hlavně stěžejní novinku – operační systém Windows 7, na kterou se všude objevuje hlavně chvála.

Oficiální podpora na systém Windows XP byla ukončena již v dubnu roku 2009 – od té doby prakticky nevycházely ani žádné aktualizace a rozšíření (s vyjímkou bezpečnostních aktualizací). Bezpečnostní aktualizace (hojně známé pod pojmem záplaty) slibuje Microsoft vydávat až do roku 2014 – stávající uživatelé se tak ještě 4 roky mohou cítit relativně bezpečně.

Novější operační systémy (Windows Vista a zejména Windows 7) přináší nejen podporu nového hardware, ale i řadu novinek v podobě inovovaného rozhraní, zrychlení ve většině operací, úsporu energie i například rychlejší a pružnější vyhledávání.

Be Sociable, Share!
Čtěte také:   Tajné tipy pro Windows 7 a Vista
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nebylo hodnoceno)
Loading...
Líbil se Vám tento příspěvek?
Přihlašte se k RSS feedu a do Vaší čtečky Vám příjde upozornění kdykoliv, když se na tomto blogu objeví nový článek.
Napište komentář
Celadon theme by the Themes Boutique