26
Bře
4

Photoshop CS5 – změna reality v reálném čase


Balík Creative Suite od Adobe, skrývající krom jiného softwarového skvostu i Photoshop, patří již dlouhou dobu mezi špičku ve svém oboru. Nová verze Adobe Photoshop CS5 se však ve svém umu posune o generaci dál.

To, že mě někdo vyfotografoval na náměstí a ve výsledku jsem se na dané fotce objevil na pláži, na to už jsem si zvyknul. Daného vtipálka to však stálo často dost práce. Situace se mění, nový Photoshop CS5 přináší velmi zajímavé funkce pro změnu reality.

Novinek bude celá řada, jednou z nejvíce lákavých se zdá být funkce inteligentního vyplňování obrazu, která se v originále jmenuje content-aware fill.

Veškerá šikovnost může jít stranou, vše zajistí algoritmus. U „content aware fill“ stačí označit objekt, který se vám na fotce nelíbí a Photoshop CS5 objekt smaže. A nejen to. On dokonce dopočítá i chybějící pozadí a pokusí se vymazaný objekt podkreslit tak, aby nebylo nic vidět.

To, že technologie funguje velmi zajímavě se můžete přesvědčit například zde.

Be Sociable, Share!
Čtěte také:   Tajné tipy pro Windows 7 a Vista
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nebylo hodnoceno)
Loading...
Líbil se Vám tento příspěvek?
Přihlašte se k RSS feedu a do Vaší čtečky Vám příjde upozornění kdykoliv, když se na tomto blogu objeví nový článek.
4 komentáře:
 1. mark156165 29 Bře, 2010

  nedělejte z toho feautu photoshopu prosimvas … adobe z vas dela pitomce. Jste tak naivni? Tenhle predrazenej software lidi kupuji vzdy jen z hlouposti, setrvacnosti ci cireho nadseni ktere vyzaduje klapky na ocich …. tuhle vec ma i zdarma dostupny GIMP UZ ROKY !!! … je to filtr Resynthesizer a funguje nějak takto: … adobe to jen okopiroval a ted vam to bude draze prodavat, joudové!

  tady je o tom článek: http://linuxers.org/article/adobes-content-aware-fill-huh-gimp-already-had-it-years i s video ukázkou

 2. mark16516 29 Bře, 2010
 3. mark165 29 Bře, 2010

  z jednoho prosteho duvodu, tohle umi GIMP uz ROKY … jmenuje se to Resynthesizer a tady je video ukazka jak zdarma dostupny GIMP predvadi kouzla predrazeneho photoshopu… Jste naivni, adobe jen kopiruje napady druhych a skrze popularni trademark vam je draze prodava … video GIMP + Resynthesizer: http://www.youtube.com/watch?v=wjCbwENf5sg – oboji zdarma

 4. MadMaxipes 15 Dub, 2010

  mark165

  Nevím jestli jsi někdy používal Photoshop, ale podle toho co tady bleptáš, jsi na něj ani nešáhl. Sice tuto funcki GIMP má, ale ADOBE přepracoval kompletně algoritmus a přidal další funkce, které GIMP ani náhodou nemá (vývoj Princeton University). Další věc je cena, která se bude pohybovat až o 35% levněji než ceny v USA… takže pokud chceš dál šířit ty tvoje bláboly a předraženosti, tak si alespoň něco zjisti a potom pomlouvej. Nicméně GIMP je taky dobrej program, pro začínající grafiky výborná záležitost, ale každá větší firma používá primárně balíky od ADOBE. Takže chtě nechtě se grafik bude muset naučit v PS/IL nebo Corel.

Napište komentář
Celadon theme by the Themes Boutique