26
Čvc
0

Gigasport bojuje o přežití, mně nechybí


Dnes mediálními kanálky protekla zpráva o finančních problémech obchodů Gigasport. Dřívější jednička a průkopník na trhu se sportovním vybavením tak aktuálně bojuje o přežití. Momentálně se stále drží představy, že v ČR ještě zkusí podnikat.

Rakouský Gigasport vstoupil do českých vod v roce 1997. Nyní se neblahá finanční situace přetřásala i na představenstvu této firmy a zde je výsledek: „Představenstvo a dozorčí rada mateřské firmy jednohlasně rozhodly, že Gigasport zůstává na českém a slovenském trhu a bude se dále vyvíjet,“ uvedla pro MF DNES šéfka Gigasportu v Česku Rosina Puschová na dotazy o dalších krocích firmy.

Gigasportu klesly tržby za poslední známý rok 2008, kdy začala ekonomická krize, o desetinu. Ztráta dosáhla 57 milionů korun. Z minulých let měla firma prohospodařeno dalších 82 milionů.

Můj osobní pocit v Gigasportu byl v poslední době vždy rozporuplný. Poloprázdné regály, velmi strohý sortiment, prázdné prostory, ve kterých nebyli ani prodavači, ani zákazníci. O mnoho lepší situace panovala vedle. Tam totiž stojí Sportisimo. Ne, že bych dal na značku obchodu, ale Sportisimo mě nikdy nezklamalo výběrem, regály praskaly pod zbožím a prodavači vždy ochotně poradili.

Be Sociable, Share!
Čtěte také:   Začínáme - novoroční předsevzetí :-)
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nebylo hodnoceno)
Loading...
Líbil se Vám tento příspěvek?
Přihlašte se k RSS feedu a do Vaší čtečky Vám příjde upozornění kdykoliv, když se na tomto blogu objeví nový článek.
Napište komentář
Celadon theme by the Themes Boutique