5
Bře
0

Zdravotní matrace Matex


Bolí Vás často záda a hlava? Věděli jste že tyto bolesti obvykle způsobuje nevhodně zvolená matrace ve vaší posteli. Vhodně zvolená zdravotní matrace je jistě základem zdravého spánku.

Zdravý spánek je velice důležitý jak pro komplexní odpočinek, tak i k regeneraci svalů. V posteli strávíme přibližně 1/3 svého života, proto dbejte na kvalitní postel a komfortní matrace.

Určitě každý z nás v životě zažil bolavá záda, pocit únavy při probuzení, celonoční převalování nebo bolesti hlavy. Asi nejčastější příčinou bývá špatná nebo stará matrace. Nevyhovující stav matrace poznáme tak, když cítíme nerovnost nebo jsou viditelné proleženiny. To už je opravdu čas na změnu a pořízení nové.

Výběr správné matrace určitě není snadný úkol, jelikož na trhu jich je opravdu velké množství.

Základním kritériem zdravotní matrace jsou zdravotně nezávadné materiály, které jsou nejen komfortní, ale také pružné, vzdušné a udržují si svou tvarovou stálost. Mají velmi dobré i ortopedické vlastnosti sloužící ke správné opoře páteře a odlehčení v místě dotyku.

Máte-li nějaké zdravotní problémy především v oblasti páteře, zdravotní matrace by pro Vás měly být samozřejmostí.

I když mnoho výrobců tvrdí, že zrovna jejich matrace je zdravotní. Nemusí to být vždy pravda.

Jak poznáte, že matrace je opravdu zdravotní? Jedním takovým jednoduchým návodem je, snížená sazba DPH. Zdravotní matrace s certifikátem má sníženou sazbu DPH z 20% na 10%. Dále každá zdravotní matrace by měla mít návod na užívání a údržbu, dále pak má certifikát a na požádání by Vám měl výrobce předložit atesty a hodnocení.

Se zdravotní matrací budete mít kvalitní spánek a ulevíte svým zádům od bolesti. Zdravé spaní je jednou z nejdůležitějších lidských potřeb. Údržba matrace je velice důležitá pro naší hygienu.

Čtěte také:   Výborné video k ropné katastrofě

Matrace jsou vybaveny snímatelným potahem, který v případě potřeby můžete snadno vyprat. O každou matraci bychom se měli náležitě starat, aby spolehlivě a dlouho plnila svou funkci.

Při koupi jakéhokoli typu matrace je dobré dát přednost oboustranné, kdy je jedna strana letní, druhá zimní.

Ke kvalitní matraci si vybírejte také kvalitní postele.

Každá zdravotní matrace musí mít o 20 cm více, než je výška vaší postavy.

Důležitými kritérii při výběru nové matrace jsou:

  • výška a váha zákazníka, jeho zdravotní stav
  • dosavadní zvyklosti při spaní
  • větratelnost místnosti
  • finanční možnosti

Životnost matrace je 5 – 10 let. Pokud se o ní budete starat, tak vám vydrží opravdu dlouho.

A pamatujte, že jedině dobrá matrace zachová páteř při poloze na boku rovnou a v poloze na zádech v jejím přirozeně zakřiveném tvaru.

Příliš měkká matrace nás bude zatěžovat při obracení ve spánku a blokovat části páteře. Naopak zase příliš tvrdá matrace nám také zatěžuje páteř, která je prohnutá a hrozí poškození plotének Správně zvolená matrace musí být měkčí v oblasti ramen a tužší pod bederní páteří. Matrace by měla udržovat správnou teplotu těla.

Při pořizování matrace bychom si měli uvědomit, že investice do matrace je investice do našeho zdraví a na tom bychom šetřit rozhodně neměli.

Základní dělení matrací:

  • pružinové
  • molitanové
  • latexové
  • lamelové

Pokud se tedy chcete ráno probouzet odpočinutí a plní energie, tak neváhejte a ještě dnes si kupte svojí zdravotní matraci.

Be Sociable, Share!
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nebylo hodnoceno)
Loading...
Líbil se Vám tento příspěvek?
Přihlašte se k RSS feedu a do Vaší čtečky Vám příjde upozornění kdykoliv, když se na tomto blogu objeví nový článek.
Napište komentář
Celadon theme by the Themes Boutique