23
Led
0

Kupte si svůj raketoplán, NASA je prodává


Americká NASA nalepila na své dosluhující raketoplány pomyslný štítek „na prodej, akční cena“. Raketoplány, které by měly v nejbližší době dosloužit, se tam velmi brzo stanou zajímavým prodejním artiklem.

Reálná hodnota hromady šrotu, hodnota sběratelská – k nezaplacení.

Jakou hodnotu může mít raketoplán? Pokud pomineme pořizovací hodnotu odhadovanou někde mezi 1 a 3 miliardami dolarů, tak stávající reálná hodnota vesmírného monstra byla 42 milionů dolarů. NASA však v posledních dnech cenu ještě „drobně“ vylepšila a nyní raketoplán nabízí za pouhých 28,8 milionů dolarů. Snížená cena podle oficiálních informací reflektuje náklady na případný transport a umístění raketoplánu v bezpečných a klimaticky stabilních prostorech.

Nový majitel sice s plechovým miláčkem nemůže letět do vesmíru na dovolenou, ale jako slušný magnet na návštěvníky a lepidlo na fanoušky tento artikl fungovat může. Nabídka k odprodeji však není určena kde komu. Byla totiž striktně omezena na americké vzdělávací instituce, federální úřady nebo lokální správy ve státech.

Raketoplán Atlantis byl prý již přislíben muzeu Smithsonian, kde se v současné době mohou návštěvníci již kochat prototypem raketoplánu Enterprise.

Be Sociable, Share!
Čtěte také:   Jaderná kapacita: letištní kontroly mohou způsobit rakovinu




1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nebylo hodnoceno)
Loading...
Líbil se Vám tento příspěvek?
Přihlašte se k RSS feedu a do Vaší čtečky Vám příjde upozornění kdykoliv, když se na tomto blogu objeví nový článek.
Napište komentář




Celadon theme by the Themes Boutique