2
Úno
0

Kilometr cyklostezky za 50 milionů


To se opravdu může stát asi jen v Čechách. Cyklostezka – takový ten malý asfaltový sympatický chodníček pro cyklisty. A zřejmě jen v ČR se na takové dílo může pověsit cenovka 50 milionů Kč / kilometr. Pokud však doplním další 2 údaje a to je „Praha“ a „magistrát“, je vše OK.

Právě pražský magistrát rozhodl o vybudování stezky o délce 3 km v pražských Vysočanech. Celkové náklady na vybudování se vyšplhaly z původních 86 milionů na 150. Jednotková cena za kilometr ve výši 50 milionů tak odpovídá spíše špičkové silnici první třídy než komunikaci pro cyklisty.

Cenu trošku vyvažuje fakt, že na komunikaci se nachází celkem 7 mostů a mimoúrovňových křížení, ale podle Jaroslava Martínka z Centra dopravního výzkumu i tak jde o brutálně předražený projekt. Průměrná cena cyklostezky v ČR se totiž pohybuje okolo 6,81 milionů Kč.

Magistrát cenu omlouvá průtahy ve stavbě, která se vlekla přes dva roky a také stavbou dvojice mostů, které nejsou doposud využity. Navíc stezka vede po pozemcích, které původně patřily soukromému developerovi. Pozemky byly údajně směněny za jiné, kde může probíhat bytová výstavba. Věřím, že za podmínek výhodných pro Prahu a ne pro magistrát.

Be Sociable, Share!
Čtěte také:   Zlatá Martina Sáblíková - neuvěřitelné se stalo skutečností
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nebylo hodnoceno)
Loading...
Líbil se Vám tento příspěvek?
Přihlašte se k RSS feedu a do Vaší čtečky Vám příjde upozornění kdykoliv, když se na tomto blogu objeví nový článek.
Napište komentář
Celadon theme by the Themes Boutique