18
Led
0

Další aerolinky padají k zemi. Tentokráte v Japonsku.


Dnešní doba není nakloněna létání. Snad ani ne kvůli občasně padajícím Airbusům nebo neznalosti technologií, ale kvůli zlaťáčkům.

Ekonomicky velmi nákladná zábava v dnešní době není příliš nakloněna aktuální situaci ve finanční sféře a proto se není čemu divit, že řadu leteckých společností nutí k razantnímu utahování opasků či nakonec i k bankrotu.

Dalším kouskem v pomyslném hledáčku kostlivce s kosou jsou již delší dobu japonské aerolinky – Japan Airlines. Podle očekávání by 19.1.2010 měly vstoupit do bankrotové ochrany a tím ukončit více než měsíční nejistý stav. Zprávu zveřejnila agentura AP.

Dluhy japonských aerolinek se vyšplhaly na úctyhodných 16,5 miliard dolarů (círka 300 miliard korun). Celou kauzu tak čeká ještě zřejmě velká mediální kauza a vzedmutá vlna emocí z této prakticky nejhrůznější finanční akce v japonské historii.

V rámci bankovní ochrany bude v aerolinkách provedena zásadní restrukturalizace, která by teorericky měla nastartovat finanční ozdravení. Tomu však již věří málokdo. Je zřejmě jen otázkou času, kdy se japonská legenda odporoučí za jmény, které jsme v loňském roce také hojně slyšeli – například Sky Europe, Air Comet atd.

Be Sociable, Share!
Čtěte také:   Kalouskova složenka a infarkt na cestě
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nebylo hodnoceno)
Loading...
Líbil se Vám tento příspěvek?
Přihlašte se k RSS feedu a do Vaší čtečky Vám příjde upozornění kdykoliv, když se na tomto blogu objeví nový článek.
Napište komentář
Celadon theme by the Themes Boutique