25
Bře
0

Gmail – upozorní na podezřelou aktivitu


Google svoje freemailové řešení Gmail neustále šlechtí. Osvědčené funkce, které se prvotně testují v laboratoři Google Labs, a které můžete experimentálně v rozhraní dobrovolně využívat , se časem dostanou do finálního rozhraní.

Nový prvek zabezpečení dokáže upozornit v případě podezřelé aktivity vašeho emailového účtu. Rozšiřuje tak funkci z roku 2008, která přehledně sumarizuje místa, ze kterých proběhlo přihlášení do schránky z různých zdrojů (webmail, POP3, IMAP). Přístup k této funkci je dostupný v patičce.

Nový detekční mechanizmus se zaměřuje zejména na atypičnosti. Pokud se například přihlašujete typicky z domácího počítače, můžete se jednoduše dozvědět například o přihlášení z místa netradičního – třeba z Argentiny 🙂 Dobrý způsob, jak vyzkouše funkčnost, je zkouška přihlášení během letní dovolené.

Funkčnost vylepšení není tak monotónní, jak jsem popsal. Ostatně to by nebyl Google. Sledují se typické adresy, ze kterých se přihlašujete, pokusy o změnu hesel k účtu, hromadné operace s podezřelou aktivitou atd.

Pokud budete mít pocit, že toto rozšíření nepotřebujete, není nic jednoduššího, než ji vypnout přímo na stránce s bezpečnostními upozorněními.

Google na svém blogu rovněž umístil grafickou podobu prvku integrovanou do rozhraní aplikace Gmail.

Be Sociable, Share!
Čtěte také:   Únorové záplaty Microsoftu - nářez
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nebylo hodnoceno)
Loading...
Líbil se Vám tento příspěvek?
Přihlašte se k RSS feedu a do Vaší čtečky Vám příjde upozornění kdykoliv, když se na tomto blogu objeví nový článek.
Napište komentář
Celadon theme by the Themes Boutique