15
Led
0

Úsporný počítač v klávesnici od Asusu


Návrat ke kořenům? To by si mohl říct kdejaký IT znalec při pohledu na nové počítače od Asusu. Jsou malé, kompaktní, integrované v klávesnici. Stejně tak, jako tomu bylo kdysi u osmibitů ZX Spectrum, Atari či ještě starších vykopávek PMD-85 či IQ-151. Tyto nové kousky jsou na tom s rozumem však o notný chloupek dále…

Na veletrhu CES 2010 představil Asus celkem 2 zajímavé kousky. Jeden v klávesnici a druhý v monitoru. Fajnšmekři si tedy mohou vybrat. Pojďme se podívat na variantu číslo 1 – tedy „klávesnicový počítač“.

To, že daný HW kousek má něco společného s klávesnicí je znát ž z jeho názvu – „EeeKeyboard PC“. Na první pohled obyčejná klávesnice, obohacená o barevný vestavěný displej namísto běžně přítomné numerické klávesnice. Pětipalcový displej pomáhá v obsluze PC – pomocí jeho dotykové plochy lze snadno pracovat s některými programy nebo řídit přehrávač hudby.

Pokud si říkáte, zda se to vůbec dá nějak připojit, věřte, že ano. Na zadníá straně klávesnice nechybí audio konektory, konektor pro další značkové Asus příslušenství, Ethernetový konektor a 3 volné USBčka. Tvůrci mysleli i na zobrazení 🙂 – nechybí tedy ani klasický VGA výstup doplněný o alternativu v podobě HDMI. Gurmáni se mohou k monitoru připojit i pomocí bezdrátového adaptéru.

Nechme se překvapit, jakou cenu tomuto výrobku přidělí do kolébky české podnikatelské prostředí. Pokud bude rozumná, najde si přístroj možná cestu do spousty domácností.

Be Sociable, Share!
Čtěte také:   iPad odolal nájezdu hackerů jen 24 hodin
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nebylo hodnoceno)
Loading...
Líbil se Vám tento příspěvek?
Přihlašte se k RSS feedu a do Vaší čtečky Vám příjde upozornění kdykoliv, když se na tomto blogu objeví nový článek.
Napište komentář
Celadon theme by the Themes Boutique