26
Led
0

Jak vypadá první kancelářský 3D skener?


Naskenovat dnes nějaký dokument umí snad každý. Ale naskenovat reálný 3D předmět při zachování jeho prostorovosti, to jen tak někdo neumí. Doposud to byla spíše doména laboratorních pokusů či extrémně drahých jednoúčelových zařízení. Historie se však mění – první 3D kancelářský skener je na trhu.

Celý proces zdá se enormně jednoduchým. Otevřete dvířka skříňky připomínající mikrovlnou troubu, vložíte požadovaný předmět a za chvíli máte v počítači jeho přesný 3D model. Tedy spíše vizualizaci modelu.

Výsledkem našeho snažení může být například animovaná 3D prezentace s možností nastavení libovolného úhlu pohledu, sada obrázků JPG nebo GIF, flash prezentace nebo model prezentovaný pomocí Microsoft Silverlight.

Zařízení pojmenované Ortery Photosimile 5000 obsahuje otočný talíř, který zajišťuje rotaci předmětu vůči snímacímu zařízení. To se pohybuje na obloukové rampě v rozsahu devadesáti stupňů. Snímacím zařízením je digitální zrcadlovka od Canonu.

Během jednoho skenu dojde k nafocení zhruba 72 fotek, které následně dodaný software transformuje do 3D modelu. Nepěkná tak již zůstává jen cena, která se pohybuje zhruba v úrovni 150 tisíc korun. Tento argument však většinou brzy vyléčí konkurence či čas.

Následující oficiální video zachycuje zařízení v akci.

Be Sociable, Share!
Čtěte také:   Umí vaše televize telefonovat?
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nebylo hodnoceno)
Loading...
Líbil se Vám tento příspěvek?
Přihlašte se k RSS feedu a do Vaší čtečky Vám příjde upozornění kdykoliv, když se na tomto blogu objeví nový článek.
Napište komentář
Celadon theme by the Themes Boutique